Aktualności

NIETRZEŹWY SPRAWCA KOLIZJI

Data publikacji 25.01.2023

52-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie! Na szczęście nikt nie ucierpiał przez jego nieodpowiedzialne zachowanie.

Wczoraj w godzinach popołudniowych dyżurny białobrzeskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej zaistaniałej na terenie miejscowości  Stara Błotnica. Policjanci przybyli na miejsce zdarzenia ustalili,że kierujący pojazdem marki Nissan 51- letni mężczyzna podczas wykonywania manewru cofania uderzył w prawidłowo zaparkowany pojazd marki Volvo.
Na szczęście nikt nie ucierpiał, jednak okazało się, że 52-letni kierujący nie był trzeźwy – miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach  zatrzymali mężczyznę. Odpowie teraz za swoje postępowanie.
Za tego typu przestępstwo (art. 178A § 1 Kodeksu karnego) mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów aż do 10 lat.
Mieszkaniec powiatu białobrzeskiego nie uniknie też kary za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Autor: mł. asp. Ewa Kozyra

Powrót na górę strony