Aktualności

Aktywny weekend białobrzeskich policjantów

Data publikacji 28.08.2023

W miniony weekend policjanci białobrzeskiej Policji uczestniczyli w Regatach Kajakowych 2023 zorganizowanych w Białobrzegach na rzece Pilicy oraz w pikniku w ramach projektu „Rodzina w komplecie”.

Funkcjonariusze podczas regat i pikniku rozmawiali z dorosłymi uczestnikami, młodzieżą oraz dziećmi na temat bezpieczeństwa nad wodą w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, „Myśl trzeźwo nad wodą” i akcji „Bezpieczne Wakacje”. Informowano min. jak należy zachować się w razie wystąpienia zagrożenia. Pierwszą rzeczą jaką zawsze należy zrobić przed podjęciem jakichkolwiek działań jest powiadomienie odpowiednich służb za pośrednictwem nr 112. Często osoby chcące udzielić pomocy sami stają się ofiarami nieszczęśliwego wypadku. Powiadomienie o zaistniałym zdarzeniu i określenie przede wszystkim miejsca i liczby osób poszkodowanych daje możliwość Policji czy załodze pogotowia ratunkowego podjęcia jak najszybszych działań i gwarancję, że ta pomoc nadejdzie. Policjanci przestrzegali także przed zażywaniem kąpieli w miejscach niedozwolonych na tzw. dzikich kąpieliskach.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach zachęcali również uczestników weekendowych atrakcji do wzięcia udziału w konkursie Artystyczny przeWODNIK.


 

 

Autor: sierż. szt. Magdalena Zawadzka-Miros

Powrót na górę strony