Aktualności

Debata społeczna w Starej Błotnicy

Data publikacji 26.11.2023

W czwartek (23.11) w Sali Narad Urzędu Gminy w Starej Błotnicy odbyła się debata społeczna „ Bezpieczeństwo seniorów w życiu codziennym i cyberprzestrzeni” . Wśród uczestników spotkania byli przedstawiciele Policji, sołtysi wsi oraz mieszkańcy gminy.

Spotkanie rozpoczął Kierownik posterunku Policji w Radzanowie , który powitał uczestników debaty oraz zapoznał wszystkich z programem spotkania.  Funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu białobrzeskiego, oraz krok po kroku zapoznali uczestników ze sposobem oznaczania punktów zagrożeń. Podczas debaty uczestnicy poszerzyli również swoją wiedzę na temat możliwości, jakie daje mobilna aplikacja „Moja Komenda”. Obecni poznając cele  programu „ Dzielnicowy bliżej nas” dowiedzieli się jak ważną rolę w relacjach pomiędzy społeczeństwem lokalnym, a Policją pełnią dzielnicowi.  Ostatnia część spotkania została poświęcona tematyce oszustw. Policjanci przestawili metody jakimi posługują się przestępcy, działający w bezpośrednim kontakcie z człowiekiem, jak również za pośrednictwem Internetu. Mundurowi udzielali również wskazówek, jak postępować, aby nie stać się ofiarą oszustwa.  

Głównym celem debaty było umożliwienie uczestnikom spotkania podzielenia się na forum swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi poprawy bezpieczeństwa w miejscach ich zamieszkania. 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w spotkaniu.

asp. Joanna Golus 

Powrót na górę strony