Aktualności

Plany priorytetowe białobrzeskich dzielnicowych

Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach pracują według ściśle określonego planu priorytetowego, którego zasadniczym celem jest poprawa bezpieczeństwa w środowisku lokalnym poprzez rozwiązanie konkretnego problemu uciążliwego dla mieszkańców. Warto zatem poznać plan priorytetowy swojego dzielnicowego.

Każdy dzielnicowy opracowuje plan priorytetowy nad realizacją, którego pracuje przez pół roku. Jest to narzędzie, które ma uspołecznić zadania realizowane przez „policjanta pierwszego kontaktu” oraz zwiększyć skuteczność jego współdziałania z mieszkańcami.

W powiecie białobrzeskim służbę pełni 5 dzielnicowych, tj. dwóch w Komendzie Powiatowej Policji w Białobrzegach oraz dwóch w Posterunku Policji w Stromcu, oraz jeden w Posterunku Policji w Radzanowie. Głównym ich zadaniem jest bezpośredni kontakt z mieszkańcami, pomoc w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów oraz zapewnienie poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

Każdy dzielnicowy opracowuje plan priorytetowy. Jest to narzędzie, które ma uspołecznić zadania realizowane przez dzielnicowych i zwiększyć skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie.

W ramach planu priorytetowego dzielnicowy przez pół roku pracuje nad rozwiązaniem konkretnego problemu, który występujące w jego rejonie służbowym, a jest uciążliwy dla mieszkańców. Po upływie sześciu miesięcy kończy realizację planu, o ile osiągnie zakładane cele lub kontynuuje do czasu ich zrealizowania. Określone zadania wynikają z oczekiwań społecznych uzyskanych podczas spotkań, konsultacji, debat ze społeczeństwem oraz z bieżącej analizy zagrożeń.

Oto zadania jakie realizują dzielnicowi w poszczególnych rejonach służbowych na terenie powiatu białobrzeskiego:

rejon 1 – miasto Białobrzegi – zminimalizowanie popełnianych wykroczeń oraz grupowania się młodzieży w rejonie stadionu miejskiego na ul. 11-go Listopada w Białobrzegach

rejon 2 – gminna Białobrzegi – zminimalizowanie spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem, zaśmiecania miejsca dostępnego dla publiczności oraz grupowania się nieletnich zagrożonych demoralizacją w rejonie sklepu spożywczego na ul. Szlacheckiej w miejscowości Sucha

rejon 3 – gmina Promna - zminimalizowanie spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem w rejonie sklepu spożywczego na ul. Wspólnej w miejscowości Promna.

rejon 4 – gmina Radzanów i Wyśmierzyce - zminimalizowanie spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem, zaśmiecania miejsca dostępnego dla publiczności w rejonie sklepu spożywczego w miejscowości Bukówno.

rejon 5- gmina Stara Błotnica - zminimalizowanie spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem, zaśmiecania miejsca dostępnego dla publiczności w rejonie stacji paliw w miejscowości Stary Gózd.

rejon 6 – gmina Stromiec - zminimalizowanie spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem, zaśmiecania miejsca dostępnego dla publiczności oraz grupowania się nieletnich zagrożonych demoralizacją w rejonie Publicznej Szkoły Podstawowej w miejscowości Bobrek Kolonia.

Dzielnicowi realizujący opisane zadania jeszcze bardziej uspołeczniają rolę, jaką pełnią w służbie społeczeństwu. Ich zadaniem jest również budowanie lokalnych koalicji na rzecz bezpieczeństwa, zarówno z mieszkańcami jak i instytucjami działającymi na rzecz lokalnych społeczności.

asp. Joanna Golus 

Powrót na górę strony