Aktualności

PODSUMOWANIE TYGODNIOWYCH DZIAŁAŃ PROFILAKTYCZNYCH PROWADZONYCH PRZEZ FUNKCJONARIUSZY KPP W BIAŁOBRZEGACH

Data publikacji 23.02.2024

Tydzień 19-23 lutego br. był pracowity dla policjantów z naszej jednostki. Uczestniczyli oni w prelekcjach i pogadankach o różnorodnej tematyce.

Funkcjonariusze Komedy Powiatowej Policji w Białobrzegach, przeprowadzili w tym tygodniu szereg prelekcji i spotkań w różnych szkołach podstawowych znajdujących na terenie naszego powiatu, w ramach akcji KPP w Białobrzegach tj:

Taki „dym” - też jest zabroniony – jak reagować”,

Stop! Małoletni też odpowiada za swoje czyny.”,

Jestem za indywidualnością – nie oceniam”,

Uważam – tylko zaufani ludzie – dbaj, doradzaj”.

Wszystkie działania podjęte przez policjantów KPP w Białobrzegach miały na celu kształtowanie odpowiednich postaw społecznych u dzieci i młodzieży.

Na spotkaniach zwracano uwagę na zjawisko hejtu, które niestety pojawia się u coraz młodszych dzieci. Uświadamiano naszych młodszych i starszych nastolatków, że niektóre zachowania przekraczają granicę żartu i omówiono przede wszystkim niżej wymienione zadnienia.

Hejt, to pełne nienawiści, pogardy, złości działanie danej osoby także w Internecie (poprzez słowa, grafikę, memy, filmy). Określenie hejt pochodzi od angielskiego słowa „hate”, czyli nienawidzić.

Hejt, może być skierowany zarówno wobec konkretnej osoby, jak i przedstawicieli danego narodu, płci, osób o innym światopoglądzie niż ten reprezentowany przez hejtera, wyznawców danej religii czy grupy politycznej. Treści dodawane przez hejterów nie mają żadnej wartości merytorycznej. Szkalujące materiały, są przez wiele osób udostępniane czy kopiowane.

Jak walczyć z Hejtem?

Przede wszystkim - REAGOWAĆ!

  1. Jako świadek hejterskiego zachowania, zasygnalizuj to. Okaż wsparcie ofierze (osobie hejtowanej), a sprawcy (hejtującemu) zwróć uwagę.

  2. Jeśli hejt odbywa się w Internecie, zgłoś naruszenie regulaminu administratorowi konkretnej strony internetowej, forum czy serwisu społecznościowego.

  3. Ponadto, wiele profili, stron, daje możliwość zablokowania użytkownika (sprawcy, hejtującego).

  4. Co istotne, zabezpiecz dowody. Najprościej zrobić zrzut ekranu. Jest to możliwe zarówno na komputerze jak i telefonie.

  5. Ostatnim krokiem jest, zawiadomienie Policji lub Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

 

Autor: sierż. szt. Magdalena Zawadzka-Miros

Powrót na górę strony