Aktualności

Bezpieczna Wielkanoc 2024 w powiecie białobrzeskim

Data publikacji 02.04.2024

Tegoroczne Święta Wielkanocne na terenie powiatu białobrzeskiego przebiegały spokojnie. Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach nie doszło do wypadku drogowego, natomiast podczas dwóch zaistniałych kolizji nikt nie odniósł obrażeń, policjanci zatrzymali dwoje nietrzeźwych kierujących.

W Wielką Sobotę w godzinach porannych na terenie miasta Białobrzegi, 55-letni kierujący motocyklem yamaha nie dostosował prędkości do warunków na drodze w wyniku czego motocykl się przewrócił, kierujący został ukarany mandatem karnym za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce w poniedziałek 1 kwietnia 2024 o godz. 17:30 na drodze S7 w Broniszewie. Jadąca lewym pasem drogi kierująca alfa romeo 36-latka, chcąc uniknąć najechania na tył poprzedzającego ją pojazdu toyota, zaczęła nagle hamować co spowodowało że jej pojazd wpadł w poślizg, uderzył w przydrożne bariery a następnie w dwa kolejne pojazdy marki toyota ( kierowane przez 24 i 45-latka) Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi, nikt nie odniósł obrażeń. Kierująca alfą została ukarana mandatem karnym wysokości 1500 zł. Niestety to zdarzenie spowodowało ogromne utrudnienia w ruchu na drodze S7 w kierunku Warszawy. Korek miał ponad 20 km długości. Funkcjonariusze zorganizowali objazdy, jednak wielu kierowców chcąc przyspieszyć sobie drogę, skręcało na drogi odbarczające przed zorganizowanym objazdem co spowodowało duży zamęt i dodatkowe utrudnienia związane z włączeniem się ponownie do ruchu na krajową siódemkę. Płynność ruchu została przywrócona ok godz. 20.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego białobrzeskiej Policji zatrzymali w okresie świątecznym dwoje kierujących jadących na podwójnym gazie. W niedzielę (31 marca) o godz. 13:30 w Falęcicach dzięki wspaniałej postawie świadka, uniemożliwiono dalszą jazdę 66-letniej kierującej citroenem białobrzeżance. Kobieta nie poddała się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w związku z czym pobrano od niej krew aby ustalić stężenie alkoholu. Tego samego dnia o 23:30 na ul. Kościelnej w Białobrzegach funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem volkswagen 33-letniego mieszkańca powiatu białobrzeskiego. Mężczyzna „wydmuchał” 0,75 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy a dalszą część nocy spędził w policyjnym areszcie.

W sprawie obu tych zdarzeń prowadzone będzie policyjne dochodzenia a finał znajdą w sądzie.

W działania dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa podczas tegorocznych Wielkanocnych Świąt zaangażowani byli policjanci zarówno z ruchu drogowego, prewencji jak i z podległych posterunków. Ich współdziałanie sprawiło, że te Święta możemy uznać za bezpieczne. Nie odnotowaliśmy też żadnych incydentów związanych z Lanym Poniedziałkiem.

asp. Joanna Golus / KPP Białobrzegi 

Powrót na górę strony