Aktualności

Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu

Data publikacji 21.05.2024

Wczoraj (20.05.2024) w godzinach wieczornych dwóch kierujących pojazdami osobowymi jechało na „ podwójnym gazie”. Obaj mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie, za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

O godzinie 19:20 w Białobrzegach na ul. Reymonta, dwoje mieszkańców Białobrzegów udaremniło jazdę 41-latkowi który swoim renault jechał slalomem, odebrali mu kluczyki i wezwali Policję. Podczas badania alkomatem okazało się że kierujący ma 1,05 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, a dodatkowo podczas sprawdzenia w policyjnej bazie danych wyszło na jaw że ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący hyundaiem 38-latek, został zatrzymany przez funkcjonariuszy ruchu drogowego o godz. 21 na ul. Rzemieślniczej w Białobrzegach. Mężczyzna miał 1,06 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Obaj mężczyźni zostali osadzeniu w policyjnym areszcie gdzie przebywać będą do wytrzeźwienia, a następnie usłyszą zarzuty. Pojazdy którymi się poruszali zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu.

Za przestępstwo z art. 178 a Kodeksu Karnego czyli kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, co jest przestępstwem z art. 244 Kodeksu Karnego grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

asp. Joanna Golus / KPP Białobrzegi 

Powrót na górę strony