Aktualności

16-latka jechała rowerem drogą S7 - policjanci pomogli jej bezpiecznie opuścić drogę

Data publikacji 16.06.2024

Policjanci z Wydziału Prewencji białobrzeskiej komendy zatrzymali w sobotę (15.06) do kontroli drogowej jadącą rowerem 16-latkę, poruszającą się drogą szybkiego ruchu.

Jak sama nazwa wskazuje drogą szybkiego ruchu pojazdy „śmigają” zdecydowanie szybciej niż na pozostałych drogach. Tak też jest na białobrzeskiej S7, gdzie mkną pojazdy osobowe i ciężarowe. Jednak zdarza się, a nie powinno, że wśród nich policjanci ujawniają pieszych, rowerzystów czy kierujących skuterami.

Droga ekspresowa przeznaczona jest do ruchu pojazdów samochodowych. Zgodnie z przepisami ani skuterem ani rowerem nie wolno poruszać się po autostradzie i drodze ekspresowej. Policjanci zatrzymali kierującą rowerem. 16-letnia mieszkanka gminy Jedlińsk ustawiła w telefonie nawigację, aby dojechać do Jedlińska, a ta pokazała trasę przejazdu drogą S7, w związku z czym dziewczynka chciała ją w ten sposób pokonać, wobec niej funkcjonariusze zastosowali środek oodziaływania wychowawczego. 

Niestosujących się do tego zakazu czeka w najmniejszym przypadku mandat karny, a w najgorszym scenariuszu utrata zdrowia lub życia. Policjanci pomogli kierującej rowerem bezpiecznie zjechać z drogi pasem awaryjnego postoju, który wykorzystywany jest jedynie w wyjątkowych okolicznościach.

Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego, a tym samym dbajmy o swoje życie i zdrowie.

 

asp. Joanna Golus /KPP w Białobrzegach

Powrót na górę strony