Aktualności

Przekraczasz prędkość? Prawdopodobnie spotkasz na swojej drodze policjantów z grupy Speed

Data publikacji 08.07.2024

Ładna pogoda jest dla niektórych kierowców doskonałym pretekstem, aby zdecydowanie mocniej przycisnąć pedał gazu. Podczas dobrych warunków atmosferycznych dochodzi jednak do wielu poważnych zdarzeń drogowych. Dlatego policjanci z grupy Speed każdego dnia dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. W minionym tygodniu funkcjonariusze ujawnili prawie 70 wykroczeń, z których 65 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Nadmierna prędkość to najczęstsza przyczyna zdarzeń drogowych – nierzadko z tragicznymi skutkami. Dlatego policjanci z ciechanowskiej grupy SPEED w czasie każdej służby mają za zadanie kontrolowanie prędkości na drogach naszego powiatu. W minionym tygodniu mundurowi skontrolowali 70 pojazdów. Ujawnili prawie 70 wykroczeń, z których aż 65 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Policjanci nałożyli 60 mandatów karnych, a w dwóch przypadkach skierowali wniosek u ukaranie do sądu.

Ładna pogoda jest dla niektórych kierowców doskonałym pretekstem, aby zdecydowanie mocniej przycisnąć pedał gazu. Podczas dobrych warunków atmosferycznych dochodzi jednak do wielu poważnych zdarzeń drogowych. Ich główną przyczyną jest nadmierna prędkość. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i każdy ma prawo czuć się na niej bezpiecznie.  

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony