Aktualności

"Znicz 2017" na ciechanowskich drogach

Data publikacji 03.11.2017

W czasie tegorocznej akcji „Znicz" na drogach powiatu ciechanowskiego nie doszło do żadnego wypadku, nikt nie zginął nie był też osób rannych. Praz siedem dni odnotowano 16 kolizji. Niestety nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli do swoich aut po alkoholu. Policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących. Wzmożone działania policjantów w okolicach cmentarzy i drogach przebiegających przez Mazowsze potrwają do 5 listopada.

W tym roku akcja "Znicz" rozpoczęła się w piątek 27 października, a zakończyła 2 listopada. Na całym Mazowszu nad bezpieczeństwem czuwali codziennie funkcjonariusze Policji, wspierani m.in. przez Żandarmerię Wojskową, Straże Miejskie, Służbę Ochrony Kolei, pracowników nadzoru ruchu. Wszystko po to, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby najbliższych.

W czasie wydłużonego świątecznego weekendu na drogach doszło do 16 zdarzeń drogowych, w których nikt nie odniósł obrażeń ciała.

W ciągu siedmiu dni policjanci, mimo licznych apeli, zatrzymali też 6 nietrzeźwych kierujących, 1 kierowce po użyciu alkoholu oraz 5 nietrzeźwych rowerzystów.

 

Na Mazowszu natomiast doszło do 35 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 47 zostało rannych.

 

Największe natężenie ruchu odnotowano na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. W wielu miejscach zmieniona została organizacja ruchu, tak by z jednej strony umożliwić wszystkim sprawne dotarcie do nekropoli, z drugiej zaś przygotować miejsca parkingowe dla odwiedzających groby. W tych miejscach policjanci wspierani przez inne służby kierowali ruchem i pomagali kierowcom w sprawnym przemieszczaniu się. Funkcjonariusze patrolowali także okolice oraz same cmentarze by zapewnić bezpieczeństwo nawiedzającym groby Polakom. Oprócz umundurowanych patroli na cmentarzach służbę pełnili także policjanci w ubraniach cywilnych. Ich zadaniem było zapobiegać kradzieżom.

 

Jednak wzmożonych działań policjanci nie kończą. Ze względu na wydłużony weekend mundurowi spodziewają się dużego ruchu przy cmentarzach także w najbliższą sobotę i niedzielę.

 

Powrót na górę strony