Aktualności

Działania policji związane z zapewnieniem bezpieczeństwa pieszym uczestnikom ruchu drogowego

Data publikacji 22.01.2018

W trosce o bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego, którzy są " niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego", ciechanowscy policjanci zwracają szczególną uwagę na wykroczenia popełniane zarówno przez pieszych jak i względem pieszych.

Policjanci w celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym szczególnie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego prowadza wzmożone działania pn. "Bezpieczne przejście " czy "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" a także w codziennej służbie zwracają uwagę na wszelkie nieprawidłowości i naruszenia prawa.

12 stycznia br. ciechanowscy policjanci ukarali mandatami dwóch kierowców, którzy popełnili szczególnie groźne wykroczenia względem pieszych w Ciechanowie na ul. Armii Krajowej. 25-letni kierowca Audi ominął pojazd, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. 25-latek otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł i 10 pkt karnych. Drugie wykroczenie polegało na wyprzedzaniu na przejściu dla pieszych. 45-letni kierowca opla otrzymał mandat w wysokości 200 zł i 10 pkt karnych. 16 stycznia br. tym razem w Ciechanowie na ul. Płońskiej 45-letni kierowca BMW został ukarany za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim. Miniony weekend to kolejne dwa przypadki nieodpowiedzialnego zachowania. Policjanci skierowali dwa wnioski o ukaranie na kierowców którzy w Ciechanowie na ul. Armii Krajowej wyprzedzali na przejściu dla pieszych.

Policjanci zwracają również szczególną uwagę na to czy piesi poruszając się po zmroku poza teren zabudowanym są wyposażeni w elementy odblaskowe. W minionym tygodniu ujawnili 7 pieszych, bez elementów odblaskowych, wobec których zastosowano środki prawne a także wręczono im odblaski.

 

kom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony