Aktualności

"Dzielnicowy bliżej nas" - spotkanie z mieszkańcami DPS w Ciechanowie

Data publikacji 24.01.2018

Dzielnicowy ciechanowskiej policji asp. szt. Piotr Pomaski spotkał się z seniorami przebywającymi w Domu Pomocy Społecznej w Ciechanowie. Policjant postanowił przestrzec mieszkańców swojego rejonu przed oszustami oraz wskazać zagrożenia w ruchu drogowym.

"Dzielnicowy bliżej nas" - to projekt mający na celu zmianę społecznego nastawienia do policjantów dzielnicowych w lokalnym środowisku poprzez jeszcze lepszą współpracę Policji z członkami społeczności lokalnej. W ramach tego projektu, ciechanowscy policjanci spotykają się z mieszkańcami podległych rejonów, aby porozmawiać o bezpieczeństwie.

Jedno z ostatnich tego typu spotkań zainicjował dzielnicowy asp. szt. Piotr Pomaski. Funkcjonariusz spotkał się z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej, który znajduje się w Ciechanowie przy ul. Kruczej.

Dzielnicowy radził jak nie stać się ofiarą oszustwa oraz innych przestępstw, mówił również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zachęcał do współpracy z dzielnicowym w ramach budowania lokalnego bezpieczeństwa. Każdy uczestnik otrzymał wizytówkę dzielnicowego z danymi oraz telefonem kontaktowym, wskazał również o możliwości skorzystania z aplikacji „Moja Komenda”. Seniorzy otrzymali ulotki informacyjne - tak by w razie wątpliwości jeszcze raz przeczytać ważne informacje i przekazać je innym seniorom.

 

kom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony