Aktualności

36-latek zatrzymany w związku z serią włamań na terenie Ciechanowa

Data publikacji 29.01.2018

Na dwa miesiące do aresztu trafił 36-letni mężczyzna podejrzany o dokonanie szeregu kradzieży z włamaniem, które miały miejsce na terenie ogródków działkowych „Sona” oraz do domu mieszkalnego w Ciechanowie. Wpadł gdy chciał przekroczyć granicę. Za serię przestępstw grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna został zatrzymany 26 stycznia br. przez funkcjonariuszy straży granicznej w Wojtkowej gdy 36-latek chciał przekroczyć granicę z Ukrainą. Wtedy po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że szuka go ciechanowska policja.

Mężczyźnie przedstawiono 15 zarzutów kradzieży z włamaniem. Jego łupem był sprzęt, ubrania, artykuły spożywcze. W wielu przypadkach po włamaniu do altan nic nie ginęło, gdyż znajdujące się przedmioty nie były w zainteresowaniu sprawcy. Mężczyzna wchodził do pomieszczeń po wcześniejszym wybiciu szyby w oknie. W taki sposób dostał się do około 30 pomieszczeń na terenie ogródków działkowych „Sona”, w taki sposób dostał się również do budynku mieszkalnego w Ciechanowie przy ul. Płońskiej skąd ukradł telefon komórkowy. Ukradł także kartę bankomatową, przy pomocy której czterokrotnie wypłacił pieniądze z bankomatu. Do kradzieży z włamaniem dochodziło na przestrzeni lipca, sierpnia i września w 2017 roku.

36-latek już usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Na wniosek policji i prokuratury w sobotę 27 stycznia br. sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 2 miesięcy tymczasowego aresztu. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony