Aktualności

Uroczysty apel w Komendzie Powiatowej Policji w Ciechanowie

Data publikacji 06.02.2018

Na drogi Ciechanowa i powiatu wyjechały cztery nowe radiowozy nieoznakowane. Uroczyste przekazanie samochodów odbyło się na placu Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. Zakup aut dofinansowały władze samorządowe. Podczas uroczystego apelu wyłoniono „Najpopularniejszego dzielnicowego 2017 roku”.

Dzięki zaangażowaniu i wsparciu lokalnych samorządów 3 pojazdy marki Opel Astra o pojemności 1.6 i mocy silnika 147kW (200KM) oraz 1 samochód marki Hyundai i20 o pojemności 1.2 i mocy silnika 55 kW (75 KM) będą służyć w codziennej pracy, policjantom z Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. 2 pojazdy w połowie zostały sfinansowane ze środków samorządu powiatowego, 1 pojazd z samorządu gminy miejskiej Ciechanów oraz 1 radiowóz współfinansował samorząd gminy wiejskiej Sońsk. To już kolejne radiowozy, które zostały dofinansowane przez lokalne władze. Pozostała część środków przeznaczona na zakup radiowozów pochodziła z budżetu policji w ramach Programu modernizacji służb mundurowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji .

 

W uroczystym przekazaniu pojazdów uczestniczyli Pani Poseł na Sejm RP Anna Cicholska, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie Pan Krzysztof Bieńkowski, Starosta Ciechanowski Sławomir Morawski, Prezydent Miasta Ciechanów Krzysztof Kosiński, Wójt Gminy Sońsk Pani Marzena Ślubowska oraz ksiądz kanonik Wojciech Hubert. Przedstawiciele władz wraz z Komendantem Powiatowym Policji insp. Grzegorzem Grabowskim wręczyli kluczyki od pojazdów funkcjonariuszom, którzy będą je użytkować. Zanim auta wyjechały w teren zostały poświęcone przez księdza kanonika Wojciecha Huberta.

Aktualnie tabor ciechanowskiej policji liczy 33 pojazdy w tym 6 radiowozów typu bus.

 

 

Podczas uroczystego apelu wyłoniono oraz nagrodzono 3 dzielnicowych, którzy zdobyli największą liczbę głosów w konkursie na „Najpopularniejszego dzielnicowego 2017 roku”

 

 

Od 2 do 31 stycznia br. mieszkańcy powiatu ciechanowskiego mogli oddawać swoje głosy na na dzielnicowego, który według głosującego zasługuje na wyróżnienie. W konkursie zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Ciechanowie w celu wyłonienia najpopularniejszego dzielnicowego wzięło udział 17 dzielnicowych pełniących służbę na terenie gmin i miasta. Jedynym i najważniejszym elementem oceny wpływającej na wyłonienie najpopularniejszego dzielnicowego była opinia społeczna wyrażona za pomocą ankiety. Mieszkańcy swoje głosy mogli oddawać poprzez wrzucenie ankiety do skrzynek znajdujących się w różnych instytucjach użyteczności publicznej. Wypełnioną ankietę można było również przesłać za pomocą internetu na adres mailowy.

 

Skład komisji po zliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłonił 3 dzielnicowych, którzy zdobyli największą liczbę głosów. Mieszkańcy powiatu ciechanowskiego oddali w sumie 2339 głosów z czego 2314 głosów było ważnych.

Największą liczbę głosów i tytuł „Najpopularniejszego Dzielnicowego” otrzymał

  • asp. szt. Michał Herner dzielnicowy z terenu gminy Sońsk – 918

Drugie miejsce zajął:

  • asp. szt. Piotr Pomaski dzielnicowy rejonu „Krubin” - 592

Trzecie miejsce zajął:

  • mł. asp. Tomasz Pajewski dzielnicowy z terenu gminy Ojrzeń- 384

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

Powrót na górę strony