Aktualności

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego motorowerzystę

Data publikacji 10.08.2020

Policjant Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy będąc poza służbą zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Widząc, że kierujący motorowerem ma problem z utrzymaniem równowagi zatrzymał go i uniemożliwił dalszą jazdę.

Do zdarzenia doszło 6 sierpnia popołudniu na terenie gminy Sońsk. Policjant z ciechanowskiej komendy w czasie wolnym od służby, jadąc z Ciechanowa w kierunku miejscowości Sońsk zauważył mężczyznę poruszającego się motorowerem, który wyjeżdżał z terenu sklepu i miał problem z utrzymaniem równowagi. Wzbudziło to podejrzenie policjanta, że kierowca może być nietrzeźwy. Mundurowy bez wahania podjął działania. Zatrzymał kierującego motorowerem i udaremnił mu dalszą jazdę. 

Po chwili na miejsce przybyli funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy pomogli koledze i sprawdzili stan trzeźwości 58-letniego kierowcy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mężczyzna miał blisko dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany nietrzeźwy kierowca odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Oprócz wysokiej grzywny grozi mu też kara do 2 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Aneta Janowska

Powrót na górę strony