Aktualności

KOLEJNE POWAŻNE ZDARZENIA DROGOWE. UWAŻAJMY NA DROGACH!

Data publikacji 11.08.2020

Ciechanowska Policja prowadzi czynności wyjaśniające w związku ze zdarzeniami drogowymi, do których doszło wczoraj na terenie powiatu ciechanowskiego. Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Pierwsze zdarzenie drogowe miało miejsce w miejscowości Osiek-Aleksandrowo – droga W618 około godz. 15:30. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 53-letni kierowca busa marki Iveco nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Seat  i najechał na jego tył, podczas gdy kierująca zahamowała aby wykonać manewr skrętu w lewo. Na skutek uderzenia pojazd Seat wjechał do rowu. 55-latka kierująca Seatem oraz pasażerka tego pojazdu z urazami głowy zostały przetransportowane do szpitala. Prowadzone jest postępowanie w tej sprawie.

Do kolejnego zdarzenia doszło około godz.20:20 w miejscowości Wiśniewo na terenie gminy Grudusk. Według wstępnych ustaleń, 68-letni kierowca samochodu Volkswagen wraz z pasażerami jechał od miejscowości Grudusk w kierunku Przasnysza. Na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu i wywrócił pojazd. Pasażerowie zostali przewiezieni do szpitala. Trwają czynności Policji w tej sprawie.

Funkcjonariusze policji ponawiają apel o ostrożność i rozsądek na drodze.

mł.asp. Aneta Janowska

 

Powrót na górę strony