Aktualności

Weekendowe podsumowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Data publikacji 17.08.2020

W ubiegły piątek 26 kierowców przekroczyło prędkość, jeden nietrzeźwy kierujący oraz trzy zatrzymane prawo jazdy

W ubiegły piątek na drogach powiatu ciechanowskiego policjanci przeprowadzili działania związane z kontrolą prędkości. Na 40 skontrolowanych pojazdów - 26 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość.

W dniu 16 sierpnia dyżurny ciechanowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o awanturującym się pijanym mężczyźnie w Glinojecku. Ze wstępnych ustaleń wynika że 31 – letni mężczyzna widząc jazdę 32 – letniego kierowcy Audi próbował udaremnić mu dalsze poruszanie się pojazdem wyjmując kluczyki ze stacyjki. Kierowca Audi próbował odjechać i w trakcie jazdy uszkodził swój pojazd. Na miejscu kierowca Audi odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie w związku  z powyższym została od niego pobrana krew. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w weekend zatrzymali również trzy prawa jazdy. Pierwsze prawo jazdy zostało zatrzymane w dniu 15 sierpnia w miejscowości Kraszewo za przekroczenie prędkości o 55km/h. Kierujący Skodą, 52 – letni mieszkaniec Legionowa pędził z prędkością 105km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50km/h. Następnego dnia prawo jazdy zostało zatrzymane mieszkance powiatu płońskiego, która w Ciechanowie na ul. Kasprzaka jechała Hondą a jej prawo jazdy od dłuższego utraciło ważność. Trzecie prawo jazdy funkcjonariusze zatrzymali tego samego dnia w Ojrzeniu, gdzie u jednego z uczestników kolizji – 60 letniego mieszkańca Nowego Miasta badanie na zawartości alkoholu w organizmie wykazało 0,24promila.  

podkom. Ewa Brzezińska

 

 

 

 

Powrót na górę strony