Aktualności

Pijany ojciec wiózł dzieci

Data publikacji 19.08.2020

Dzięki czujności ciechanowskich policjantów udało się uniknąć tragedii na drodze. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który mając 2 i pół promila, wiózł samochodem dwójkę swoich dzieci. 47-latek nie posiadał uprawnień. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem

Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie gminy Sońsk. Policjanci z Posterunku Policji w Sońsku zostali poinformowani, że po ternie gminy Sońsk oraz Gołymin Ośrodek może poruszać się nietrzeźwy kierujący. Mundurowi natychmiast udali się we wskazany rejon, gdzie w miejscowości Ciemniewo do kontroli zatrzymali kierującego Oplem. W pojeździe znajdowało się dwoje dzieci w wieku 10 i 12 lat. Badanie stanu trzeźwości 47-latka wykazało dwa i pól promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.

Przypominamy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może zastosować karę pozbawienia wolności do dwóch lat.

Policjanci apelują: piłeś – nie jedź! Nietrzeźwy kierowca na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Spożywałeś/aś alkohol – nie wsiadaj za kierownicę! W ten sposób może uratujesz komuś życie i unikniesz negatywnych konsekwencji prawnych!

podkom. Ewa Brzezińska

 

Powrót na górę strony