Aktualności

Policjanci sprawdzili bezpieczeństwo w rejonie szkolnych dróg

Data publikacji 21.08.2020

Niedługo rozpoczyna się rok szkolny. Ciechanowscy policjanci już teraz przygotowują się do tego aby droga do szkoły była bezpieczna. Między innymi dokonali kontroli dróg w rejonach placówek oświatowych na terenie powiatu ciechanowskiego.

Sprawdzone zostały urządzenia i oznakowania służące bezpieczeństwu ruchu drogowego. Policjanci zwracali szczególną uwagę na prawidłowe oznakowanie przejść dla pieszych.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego ciechanowskiej komendy przeprowadzili 56 szczegółowych kontroli. Sprawdzeniu poddano drogi w rejonie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz okolice przedszkoli. Funkcjonariusze ujawnili 8 nieprawidłowości. Najczęściej wskazywane przez policjantów uchybienia, to nieprawidłowa widoczność znaków, nieprawidłowy ich stan techniczny,  brak oświetlenia oraz brak znaku drogowego P-10 (przejście dla pieszych). Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie skierowała 4 wnioski do zarządców dróg o usunięcie wszelkich nieprawidłowości, dotyczących bezpieczeństwa pieszych.

podkom. Ewa Brzezińska

Powrót na górę strony