Aktualności

Działania BRD w weekend

Data publikacji 24.08.2020

W miniony weekend na terenie powiatu ciechanowskiego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy przeprowadzili BRD lokalnie-Prędkość

W ramach  tych działań funkcjonariusze skontrolowali 93 pojazdy w tym 4 motocyklistów, gdzie 50 kierowców przekroczyło prędkość w terenie zabudowanym. Ponadto w dniu 21 sierpnia w miejscowości Leśniewo Dolne kierujący ciągnikiem rolniczym spowodował kolizję drogową z ciągnikiem siodłowym marki Scania. Jak się okazało kierujący 54 – letni mężczyzna miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w miejscowości Kownaty Żędowe w dniu 23 sierpnia, gdzie funkcjonariusze podjęli interwencję wobec 59 – letniego kierowcy motoroweru. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wskazało że mężczyzna miał ponad półtora promila.

Przypominamy wszystkim kierującym, aby nie przekraczali dozwolonej prędkości, nie wymuszali pierwszeństwa oraz wykazywali się ograniczonym zaufaniem wobec innych uczestników ruchu drogowego.  Apelujemy aby, zachować trzeźwość podczas kierowania pojazdami. Miejmy na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych!

podkom. Ewa Brzezińska

Powrót na górę strony