Aktualności

Apelujemy o bezpieczną jazdę na jednośladach

Data publikacji 27.08.2020

W miarę, jak poprawia się pogoda, na drogi wyjeżdża wielu miłośników jazdy motocyklem. Pamiętajmy jednak, że przyjemność jazdy musi łączyć się z bezpieczeństwem. Ciechanowscy policjanci apelują o przestrzeganie zasad ruchu drogowego, o których powinien pamiętać odpowiedzialny motocyklista, aby przez własny błąd zbyt wcześnie nie musiał rezygnować ze swojego zamiłowania.

Ciechanowscy policjanci apelują do użytkowników jednośladów o bezpieczną jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Apelujemy również do rodziców i opiekunów aby zwrócili uwagę na swoje dzieci. W miniony wtorek w miejscowości Grudusk funkcjonariusze WRD zatrzymali do kontroli drogowej nieletniego motorowerzystę i motocyklistę, którzy nie posiadali wymaganych uprawnień. Duża liczba kierowców jednośladów korzysta ze swoich pojazdów nie posiadając odpowiednich uprawnień. Przypominamy że do kierowania motocyklem konieczne jest prawo jazdy kat. A.

Najczęstszą przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem  śmiertelnym jest nadmierna prędkość. Należy pamiętać, że motocyklista jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego i przy dużych prędkościach zderzenie z innym pojazdem lub upadek często przypłaca życiem. Dlatego nie warto ryzykować, traktując drogi publiczne jak tor wyścigowy.

Apelujemy do wszystkich kierowców motocykli o bezpieczną i ostrożną jazdę, o zachowanie rozwagi i zdrowego rozsądku podczas jazdy motocyklem. Brawura i lekkomyślność w połączeniu z dużą mocą maszyny może doprowadzić do utraty życia lub zdrowia.

podkom. Ewa Brzezińska

Powrót na górę strony