Aktualności

OSTATNI WEEKEND WAKACJI – PODSUMOWANIE

Data publikacji 31.08.2020

Ostatni weekend wakacji za nami. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie obsłużyli 13 zdarzeń, w tym dwa wypadki drogowe, na skutek których dwie osoby zostały ranne. Ponadto wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących, a trzej kierowcy stracili prawo jazdy.

Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło w miniony piątek 28 sierpnia 2020r. o godz.7:55 w miejscowości Kondrajec Szlachecki na trasie K-7. Według wstępnych ustaleń policjantów 27-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego kierujący samochodem marki Audi podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się drogą K-7 pojazdowi ciężarowemu marki Renault, na skutek czego doszło do zderzenia pojazdów. 56-letni kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł obrażeń natomiast kierowca Audi z urazem głowy oraz obrażeniami lewego barku i obojczyka został przetransportowany do szpitala. W związku ze spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym funkcjonariusze zatrzymali 27-latkowi prawo jazdy. Trwają czynności w tej sprawie.

Tego samego dnia, również na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Zygmuntowo około godz.16:50 doszło do drugiego wypadku drogowego. Jak wynika z ustaleń policjantów 46- letnia kierująca pojazdem Suzuki podczas manewru wyprzedzania nie zachowała należytej ostrożności i doprowadziła do zderzenia z samochodem ciężarowym marki Volvo. W wyniku zdarzenia 76-letnia pasażerka pojazdu Suzuki doznała obrażeń ciała w postaci złamania żebra. Policja prowadzi czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Ponadto w miniony weekend policjanci ujawnili na drogach powiatu ciechanowskiego dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy wpadł na terenie gminy Ojrzeń. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli mężczyznę poruszającego się motorowerem wraz z pasażerką, którzy nie posiadali wymaganego kasku ochronnego podczas jazdy. Podczas kontroli od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu. Jak się okazało 44-latek kierujący motorowerem miał w organizmie ponad promil alkoholu. Tego samego dnia również po godz. 18:00 w miejscowości Gąsocin policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Renault. Badanie na zawartość alkoholu kierującego wykazało, że 42 – latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Mężczyźni, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.

mł.asp. Aneta Podgórska

Powrót na górę strony