Aktualności

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ CIECHANOWSKIEJ DROGÓWKI

Data publikacji 31.08.2020

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy w trakcie minionego weekendu prowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”, działania „BRD LOKALNIE – WEEKEND” a ciechanowska grupa „Speed” wzięła udział w akcji pn .„Stop Agresji Drogowej- Wakacyjne Powroty”.

W trakcie prowadzonych w dniu 28 sierpnia br. działań pn.„Kaskadowy pomiar prędkości” skontrolowano 36 kierujących, w tym 1 motocyklistę. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili 16 przekroczeń dozwolonej prędkości. W dniach 29-30 sierpnia przeprowadzone zostały działania „BRD LOKALNIE – WEEKEND”. Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 44 pojazdy, gdzie 26 kierowców przekroczyło prędkość w terenie zabudowanym. Działania te miały na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego też funkcjonariusze oprócz pomiaru prędkości kontrolowali czy kierujący są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i czy nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla pasażerów i innych uczestników ruchu.

W dniu 30 sierpnia br. w godzinach popołudniowych na ul. Powstańców Wielkopolskich w Ciechanowie funkcjonariusze ciechanowskiej drogówki ujawnili i zatrzymali do kontroli 22-letniego kierującego autem marki BMW, który w sposób brawurowy poruszał się ulicami miasta a ponadto przewoził pasażera. Mężczyzna podczas manewru zawracania (w rejonie przejścia dla pieszych) celowo wprowadził pojazd w poślizg, na skutek czego stracił przyczepność do jezdni. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że kierowca był już karany za wyżej opisane wykroczenie. W związku z nagminnym popełnianiem wykroczenia oraz spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali mężczyźnie fakultatywnie prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie 22-latek odpowie przed sądem.

mł.asp. Aneta Podgórska

 

Powrót na górę strony