Aktualności

Podsumowanie działań „PRĘDKOŚĆ”

Data publikacji 14.09.2020

W dniu 11 września br. policjanci ciechanowskiej drogówki sprawdzali z jaką prędkością kierowcy poruszają się po drogach powiatu ciechanowskiego. Mimo, iż nadrzędnym celem działań było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci zwracali również uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

W miniony piątek w ramach cyklicznych działań policjanci skontrolowali 35 pojazdów.  Ujawniono 21 kierowców, którzy nie zastosowali się do przepisów ruchu drogowego i przekroczyli dopuszczalną prędkość na drodze.

Ponadto w ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom, który przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W dniu 9 września br. ok.godz. 20:50 w miejscowości  Wola Wierzbowska funkcjonariusze grupy SPEED zatrzymali do kontroli pojazd marki Seat, którego kierowca przekroczył prędkość o 85 km/h. Tego samego dnia o godz. 21:55 na terenie miasta policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd Jeep, którego kierujący pędził ulicą Sienkiewicza z prędkością 104 km/h. W minioną sobotę funkcjonariusze ciechanowskiej drogówki ujawnili kolejnego pirata drogowego, 23 – letni kierowca Volkswagena poruszał się ulicami miasta z prędkością 112km/h. Wszyscy trzej mężczyźni stracili prawo jazdy oraz otrzymali mandaty.

Apelujemy do kierujących o rozwagę oraz przestrzeganie zasad i przepisów ruchu drogowego.

mł.asp. Aneta Podgórska

Powrót na górę strony