Aktualności

NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH WCIĄŻ NIE BRAKUJE

Data publikacji 14.09.2020

Pomimo licznych apeli ciechanowscy funkcjonariusze nadal zatrzymują kierujących, którzy zachowują się skrajnie nieodpowiedzialne i wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. Konsekwencje tak bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne zarówno dla samych kierujących, ich rodzin, jak również innych osób poruszających się po drodze. Apelujemy, aby nigdy nie wsiadać po alkoholu za kierownicę.

W dniu 11 września br. funkcjonariusze Policji patrolując ulice miasta ujawnili pojazd Daewoo Lanos, którego tor jazdy wskazywał, iż kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Jak się okazało badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u 38-letniego kierującego wykazało blisko 2,5 promila. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się że mężczyzna posiada aktywny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. W pojeździe oprócz kierowcy znajdował się również nieletni pasażer, którego w toku dalszych czynności przekazano pod opiekę matki. Mężczyzna za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Kolejny nietrzeźwy kierowca poruszał się samochodem osobowym marki Skoda po terenie gm. Sońsk. W minioną sobotę policjanci z Posterunku Policji w Sońsku zauważyli kierującego Skodą, który w sposób gwałtowny i brawurowy ruszał spod sklepu. Chcąc zatrzymać pojazd do kontroli użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych jednak kierujący nie reagował i zaczął się oddalać. Po chwili pojazd wypadł z drogi. Badanie kierowcy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 2 promile. Ponadto mężczyzna posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Również 12 września br. na terenie gm. Opinogóra-Górna doszło do zdarzenia z nietrzeźwym kierującym. Dyżurny KPP Ciechanów otrzymał informację, iż w miejscowości Pałuki auto dostawcze wjechało do przydrożnego rowu, a dwaj najprawdopodobniej nietrzeźwi mężczyźni oddalają się z miejsca. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy udało się ujawnić i zatrzymać kierującego pojazdem Renault. Po sprawdzeniu zawartości alkoholu w organizmie 53-latka badanie wykazało 1 promil.

Wszyscy trzej kierowcy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na min. 3 lata oraz nawiązka w wys. 5 tys. zł.

 mł.asp. Aneta Podgórska

 

Powrót na górę strony