Aktualności

Road Safety Days

Data publikacji 18.09.2020

W dniach 16-22 września 2020 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona będzie akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego).

Poprzez tę akcję promujemy „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do zera. Należy podkreślić, że akcja ta, to oprócz wzmożonej aktywności Policji na europejskich drogach, ma przede wszystkim zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Dzisiaj w Ciechanowie zaplanowaliśmy działania profilaktyczne z udziałem Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz uczniów klasy mundurowej Zespołu Szkół nr 1 w Ciechanowie. Działania rozpoczną się o godz. 09:00  na ul. Armii Krajowe. Następnie udział w działaniach wezmą uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ojrzeniu oraz Szkoły Podstawowej w Glinojecku. Akcje te będą prowadzone  w miejscach o dużym natężeniu ruchu wyznaczonym jako zagrożone i przyświecać im będzie hasło „Żyj i pozwól żyć innym”. Uczestnicy działań będą wyposażeni w transparenty poruszające ważne problemy ruchu drogowego takie jak: nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzania, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów, zdarzenia z osobami po zmroku.

Dodatkowo podczas kontroli drogowych policjanci będą wręczać kierowcom ulotki „Moje zobowiązanie, dni bezpieczeństwa ruchu drogowego ROADPOL”.

 Uważajmy na drogach. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, nie przeceniajmy własnych umiejętności, za kierownicę wsiadajmy trzeźwi. Będąc pieszym uczestnikiem ruchu pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, rozglądajmy się na drodze i bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych. Poziom bezpieczeństwa na drogach zależy od zachowania każdego uczestnika ruchu, dlatego przestrzegajmy obowiązujących przepisów i kierujmy się rozsądkiem.

podkom. Ewa Brzezińska

Powrót na górę strony