Aktualności

Działania profilaktyczne „Jabłko- cytryna”

Data publikacji 23.09.2020

Dzisiaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Ciechanów razem z uczniami Szkoły Podstawowej w Gąsocinie za jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego wręczali kierowcom jabłko albo cytrynę.

Funkcjonariusze WRD wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przeprowadzili działania profilaktyczne pn. „Jabłko – cytryna”. Celem głównym prowadzonych działań jest zwrócenie szczególnej uwagi kierowcom na ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym, jak również na zapinanie pasów bezpieczeństwa. Osoby, które w trakcie prowadzonych działań popełniły drobne wykroczenie zostały pouczone o skutkach prawnych wynikających z tego czynu. Policjanci  odstępując od nałożenia mandatu karnego informowali  kierujących, że tylko rozwagą oraz umiejętnością prawidłowej oceny sytuacji na drodze mogą spowodować, iż zdarzeń drogowych, których bezpośrednią przyczyną jest brawura, lekkomyślność oraz alkohol będzie po prostu coraz mniej.

Kierowcy którzy zostali zatrzymani do kontroli drogowej, a poruszali się z odpowiednią prędkością otrzymali od uczniów jabłko. Natomiast ci, którzy przekroczyli nieznacznie prędkość otrzymali pouczenie, ale również byli zachęcani do wykonania zadania w obecności dzieci polegające na zjedzeniu cytryny. Przysłowiowa „kwaśna” mina od zjedzenia cytrynki udzielała się wszystkim uczestnikom tej prewencyjnej akcji wywołując wiele uśmiechu na twarzach - zwłaszcza wśród uczestniczących dzieci.

podkom. Ewa Brzezińska

Powrót na górę strony