Aktualności

Nietrzeźwy kierujący ujęty przez innych kierowców

Data publikacji 06.10.2020

Obywatelską postawą wykazali się mężczyźni, który ujęli pijanego kierowcę BMW. 41-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dziękujemy za czujność!

Do zdarzenia doszło w sobotę w miejscowości Mieszki. Według relacji świadków jechali oni od miejscowości Bieńki Karkuty za kierującym BMW 41- letnim mieszkańcem powiatu ciechanowskiego. Jego tor jazdy wskazywał że mógł on być pod wpływem alkoholu, jechał całą szerokością jezdni. Będąc w miejscowości Mieszki świadek zdarzenia wyprzedził BMW, zmuszając kierowcę do zatrzymania się. Podbiegł do samochodu i zabrał mu kluczyki a następnie wezwał policję. Badanie 41 – latka wykazało że miał on ponad trzy promile alkoholu w organizmie, ponadto po sprawdzeniu w systemach policyjnych uzyskano informacje że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd. Nieodpowiedzialny ciechanowianin odpowie przed Sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz za złamanie sądowego zakazu.

Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców

podkom. Ewa Brzezińska

Powrót na górę strony