Aktualności

Zatrzymani dwaj nietrzeźwi kierujący

Data publikacji 09.10.2020

Ciechanowscy policjanci w trakcie codziennej służby podczas kontroli drogowych sprawdzają stan trzeźwości kierujących. Jak się okazuje wielu kierowców jednak bagatelizuje zagrożenie i wsiada za kierownicę pod działaniem alkoholu. Takie zachowanie jest przede wszystkim naganne i stanowi ogromne zagrożenie bezpieczeństwa oraz jest przestępstwem.

Wczoraj ciechanowscy policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy został zatrzymany o godz. 20:20 na ul. 3go Maja w Ciechanowie. 26-letni kierowca fiata miał w organizmie ponad dwa promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Drugi nietrzeźwy kierowca został zatrzymany o godz. 21:05  w miejscowości Zygmuntowo gm. Glinojeck. 25-latek kierował VW Golfem mając w organizmie prawie trzy promile alkoholu. Ponadto spowodował kolizję uderzając w słup oświetleniowy. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się że kierujący golfem posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów.  

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz nawiązka w wysokości 5 tys. złotych.

podkom. Ewa Brzezińska

Powrót na górę strony