Aktualności

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu ciechanowskiego

Data publikacji 12.10.2020

W miniony weekend policjanci ciechanowskiej komendy Policji zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących a dwóch z nich dodatkowo posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych

W dniu 10 października ok. godz. 15:50 na ul. Sienkiewicza patrol ruchu drogowego wezwany przez czujnego obywatela, zatrzymał 66 – letniego kierowcę Opla, którego poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik wskazał dwa promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy.

Tego samego dnia ok. godz. 18:45 na ul. Bielińskiej w Ciechanowie mundurowi zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. Badanie wskazało, że 39 – letni kierowca Citroena ma ponad dwa promila alkoholu w organizmie.

W dniu 11 października ok. godz. 1:40 na drodze krajowej K60 w miejscowości Watkowo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Renault. Kierujący tym autem – 24 letni mieszkaniec Ciechanowa znajdując się w stanie po spożyciu alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na pobocze i dachował. Z uwagi na odniesione obrażenia został przewieziony do szpitala. Ponadto kierował on samochodem wbrew orzeczonym zakazom Sądu Rejonowego.

Wszyscy trzej mężczyźni poniosą odpowiedzialność za swoje zachowanie. Policja ciągle apeluje o zachowanie trzeźwości prowadząc pojazd oraz przestrzeganie przepisów prawa.

podkom. Ewa Brzezińska

Powrót na górę strony