Aktualności

Działania profilaktyczne - „Aktywny i świadomy Senior w świecie finansów”

Data publikacji 02.08.2021

„Aktywny i świadomy Senior w świecie finansów” - to druga edycja projektu mazowieckiej Policji. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie rozmawiali z mieszkańcami w piątek na deptaku w centrum miasta.

Celem projektu jest przede wszystkim zwiększenie świadomości osób starszych /65+/ w obszarze finansowym i bezpieczeństwa, tj. w codziennym obcowaniu z finansami, bankomatami i operacjami finansowymi realizowanymi drogą elektroniczną oraz w zakresie przestępstw dokonywanych w bankowości elektronicznej i przestępstw, na które narażeni są seniorzy.

W miniony piątek ciechanowscy policjanci rozmawiali z mieszkańcami w jaki sposób ustrzec się przed oszustwem m.in. metodą na wnuczka, na policjanta czy też  o rodzajach przestępstw na które są narażeni seniorzy, którzy w sposób niewłaściwy obchodzą się z kartą bankomatową. Policjanci przygotowali edukacyjne ulotki, które przekazali zainteresowanym osobom. Policyjne stoisko bardzo chętnie odwiedzali również najmłodsi nasi mieszkańcy. Z nimi rozmawialiśmy przede wszystkim o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o czym pamiętać, żeby wakacje były bezpieczne.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa edukacyjna prac plastycznych przygotowanych przez Studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Prace będzie można oglądać przez najbliższe dwa tygodnie.

 

Kolejne spotkanie w tym samym miejscu na ul. Warszawskiej przy kamienicy W18 już za dwa tygodnie 13 sierpnia 2021r. o godz. 18:30. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

kom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony