Aktualności

Ćwiczenia dowódczo-sztabowe "Wyciek"

Data publikacji 27.08.2021

Wczoraj o godz. 12:00 Ciechanowie w alei Niepodległości doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem osobowym z nieznanych przyczyn uderzył w bok samochodu ciężarowego, który przewoził substancje chemiczne. W wyniku zdarzenia doszło do rozszczelnienia płaszcza cysterny i wycieku substancji na jezdnię co groziło skażeniem środowiska. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, w których wzięli udział ciechanowscy policjanci i strażacy.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie przeprowadzili  ćwiczenia dowódczo-sztabowe, które dotyczyły reagowania w sytuacji kryzysowej. Policjanci doskonalili swoje umiejętności w sytuacji zaistnienia zdarzenia drogowego, w którym uczestniczy samochód ciężarowy przewożący substancje chemiczne. Gdy dochodzi do wycieku substancji niebezpiecznej współdziałanie służb jest niezbędne.

 

Celem ćwiczenia było doskonalenie umiejętności w dziedzinie organizacji i prowadzenia działań policyjnych, współdziałanie z podmiotami poza policyjnymi oraz  wypracowanie wspólnych algorytmów działań.

 

kom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony