"Bezpieczna droga do szkoły " z ciechanowską policją - Aktualności - KPP w Ciechanowie

Aktualności

"Bezpieczna droga do szkoły " z ciechanowską policją

Data publikacji 24.09.2021

Akcja profilaktyczna w Regiminie, spotkanie z uczniami SP 7 w Ciechanowie, czy też z przedszkolakami z Przedszkola Muzycznego Do Re Mi to działania profilaktyczne w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” realizowana przez ciechanowskich policjantów.

Nasze działania realizujemy przez cały rok, jednak wrzesień to miesiąc kiedy staramy się dotrzeć do jak największej liczby uczniów tych młodszych i tych starszych, aby wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego byli wyposażeni w wiedzę dotyczącą bezpiecznych zachowań.

Policjanci rozmawiają z uczniami na temat  bezpiecznego poruszania się po drogach. Przybliżają najważniejsze przepisy prawa o ruchu drogowym. Przypominają, że piesi znajdujący się na drodze muszą zwracać szczególną uwagę na poruszające się pojazdy oraz zachować ostrożność. Wskazują, w jakich miejscach dozwolone jest przechodzenie przez jezdnię i przestrzegają przed wbieganiem na ulicę.

Omawiamy też tematykę związaną z bezpieczeństwem podczas zabawy zarówno w domu, jak i szkole, a także przypominamy numery alarmowe i sytuacje, w jakich należy z nich korzystać.

 

kom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony