Turniej BRD 2017 – eliminacje powiatowe

Data publikacji 27.04.2017

Wyłoniliśmy zwycięzców eliminacji powiatowych do XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyny ze Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych z całego powiatu ciechanowskiego walczyły o zwycięskie miejsca.

26 kwietnia 2017 r. w Gimnazjum w Opinogórze Górnej, które było gospodarzem odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Turniej otworzył Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie Pan Krzysztof Bieńkowski oraz Pan Jacek Zawiśliński Dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ciechanowie.

Drużyny 4 osobowe klas podstawowych i drużyny 3 osobowe klas gimnazjalnych rywalizowały w trzech konkurencjach: teście wiedzy, jeździe rowerem po torze sprawnościowym oraz w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dwie zwycięskie drużyny turnieju na szczeblu powiatowym wezmą udział w eliminacjach rejonowych.

W kategorii: szkoły podstawowe, zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie, na drugim miejscu uplasował się zespół ze Szkoły Podstawowej w Ościsłowie, 3 miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ojrzeniu.

W kategorii gimnazja, najwyższa lokatę wywalczyła drużyna z Gimnazjum nr 2 w Ciechanowie, zaraz za nią uplasował się zespół z Gimnazjum w Gołyminie-Ośrodku. Trzecie miejsce zdobyli gimnazjaliści ze szkoły w Opinogórze Górnej.

Spośród wszystkich startujących uczestników, jury przyznało dwie nagrody indywidualne. Tytuł najlepszego zawodnika wywalczyła Julia Chodkowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie. Najlepszy w kategorii - gimnazja, okazał się Michał Koziatek z Gimnazjum nr 2 w Ciechanowie. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Organizatorem powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju BRD była Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie we współpracy z Kuratorium Oświaty, Starostą Ciechanowskim, Prezydentem Miasta Ciechanów, Wójtem Gminy Opinogóra Górna oraz firmą Allianz.

Hasłem przewodnim turnieju było bezpieczeństwo rowerzystów i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Turniej wpisał się w cele akcji „ Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Drużyny, które w eliminacjach powiatowych zajęły I i II miejsca, będą reprezentowały powiat ciechanowski podczas etapu rejonowego 18 maja w Miejskim Zespole Szkół Nr 1 w Ciechanowie.