Aktualności

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

Data publikacji 04.07.2022

Ciechanowska policja wyjaśnia dokładne okoliczności oraz przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął motocyklista. Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność. Przestrzeganie obowiązujących przepisów i stosowanie się do znaków może uratować zdrowie lub życie.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godz. 13:15 w Ciechanowie na ul. W. Stwosza. Policjanci ustalili, że 28-letni mieszkaniec Ciechanowa, kierujący motocyklem Yamaha stracił panowanie nad pojazdem, przewrócił się nastepnie uderzył w ogrodzenie posesji. W wyniku zdarzenia pomimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł. Policjanci prowadza postępowanie w tej sprawie.

 

Niestety jak co roku w sezonie wakacyjnym w statystykach policyjnych przybywa zdarzeń z udziałem motocyklistów, motorowerzystów i rowerzystów.

Przyczyny wypadków są niezmiennie te same - nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Jednak najczęstszą i zbierającą największe „tragiczne żniwo” przyczyną jest brawura i nadmierna prędkość.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność. Przestrzeganie obowiązujących przepisów i stosowanie się do znaków może uratować zdrowie lub życie.

 

 

kom. Jolanta Bym

 

(fot. CiechanówInaczej.pl)

Powrót na górę strony