Aktualności

Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację konopi i zabezpieczyli blisko 4 kilogramy marihuany

Data publikacji 27.07.2022

Blisko 4 kilogramy marihuany nie trafią na rynek dzięki akcji ciechanowskich policjantów z wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze zabezpieczyli susz marihuany i zlikwidowali plantację konopi indyjskich, z których mogły powstać kolejne porcje marihuany. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna usłyszał zarzuty.

Policjanci z wydziału kryminalnego ciechanowskiej komendy, w piątkowe popołudnie, na terenie jednej z gmin pow. ciechanowskiego ujawnili i zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Policjanci ustalili, że właścicielem tej plantacji jest 31-latek, mieszkaniec pow. ciechanowskiego. W miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli kolejne rośliny, które były w trakcie suszenia. Wstępne badania potwierdziły, że jest to marihuana. Łącznie zabezpieczono blisko 4 kg ziela konopi indyjskich. Szacowana czarnorynkowa wartość narkotyków to około 196 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o uprawę mogącą dostarczyć znacznej ilości  ziela konopi indyjskich, 31-leniego mieszkańca pow. ciechanowskiego. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi ciechanowska komenda Policji.

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony