Aktualności

Nietrzeźwy i bez uprawnień spowodował kolizję

Data publikacji 08.08.2022

22-latek będąc pod wpływem alkoholu wsiadł za kierownicę i spowodował kolizję. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

Do zderzenia doszło wczoraj (7.08) po godzinie 14. Oficer dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, w Ciechanowie na ul. Płockiej. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol  ruchu drogowego.

Funkcjonariusze ustalili, że kierujący Volkswagenem 22-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, nie zachował bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i uderzył w tył poprzedzającego pojazdu marki Mini Cooper. Policjanci zbadali stan trzeźwości uczestników i okazało się, że kierowca VW był pijany. Urządzenie wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Jak się okazało, nie był to koniec kłopotów mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

22-latek stanie przed sądem i odpowie za kierowanie pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto poniesie odpowiedzialność za kierowanie samochodem  bez wymaganych uprawnień i spowodowanie kolizji.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie został ranny.

Policjanci apelują do kierowców: PIŁŚ-NIE JEDŹ !

 

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony