Aktualności

W miniony weekend zatrzymano aż 10 nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 12.09.2022

7 kierowców samochodów, 1 motorowerzysta i dwóch rowerzystów, wszyscy kierowali pod wpływem alkoholu, dodatkowo dwóch kierowców nie posiadało uprawnień a jeden kierował wbrew zakazowi. W trzech przypadkach doszło do obywatelskiego ujęcia. Policjanci apelują i przypominają. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W sobotę rano, w Ciechanowie na ul. Sienkiewicza, policjanci zauważyli kierowcę renaulta, który poruszał się z niesprawnym oświetleniem. Podczas kontroli drogowej wyczuli od kierowcy alkohol, badanie wykazało ponad pół promila.

W sobotę około godz. 19:30 w Ciechanowie na skrzyżowaniu ul. 11 PUL z ul. 11 Listopada policjanci zauważyli kierowcę motoroweru, który przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Motorowerzysta pomimo sygnałów wydawanych przez policjantów do zatrzymania jechał dalej, na ul. Wyrzykowskiego wykonując manewr skrętu w lewo uderzył w krawężnik i przewrócił się. Mężczyźnie nic się nie stało. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jak sam przyznał wypił wcześniej 6 piw.

W niedzielę około 9 rano nietrzeźwy kierowca seata przyjechał na stację benzynową po zakupy. Świadkowie widząc sytuację wyciągnęli kluczyki ze stacyjki pojazdu i zadzwonili pod nr alarmowy. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego, badanie alcotestem wykazało, że ma w organizmie ponad 1,5 promila.

O godz. 13:10 policjanci zatrzymali kierowcę skody w Gąsocinie na ul. Nasielskiej. 47-latek prowadził pomimo zakazu prowadzenia pojazdów oraz z 1,5 alkoholu w organizmie.

O godz. 18:20 doszło do kolejnego obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. 58-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, na trasie krajowej 60-tki zauważył kierowcę opla, który jechał od krawędzi do krawędzi jezdni oraz zatrzymywał się i ruszał. Zgłaszający wykorzystując moment, gdy kierowca opla zatrzymał się, podbiegł do pojazdu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Kierowcą opla był 26-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego. Młody mężczyzna kierował z ponad 1 promilem alkoholu i bez uprawnień. Kierowca trafił do policyjnej celi.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego w Ciechanowie na ul. Kwiatowej. 42-letni kierowca forda kierował z ponad 1 promilem alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany po zgłoszeniu o swoich spostrzeżeniach przez innego uczestnika ruchu drogowego. Policyjny patrol zgodnie z informacjami uzyskanymi od dyżurnego skierował się w rejon ul. Pułtuskiej w Ciechanowie. Funkcjonariusze zauważyli samochód skoda octavia, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu jak porusza się w kierunku ul. 17 Stycznia. Pojazd zatrzymał się do kontroli na ul. Sienkiewicza. Kierował nim 35-letni mieszkaniec Ciechanowa, podróżowało z nim dwóch pasażerów. Mężczyzna kierował samochodem pomimo braku uprawnień oraz z 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Kolejne zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy wpłynęło do dyżurnego policji o godz. 21:30. Świadkowie zauważyli jak kierowca citroena zaparkował na ul. Płońskiej, widząc stan kierowcy o swoich podejrzeniach, że jest nietrzeźwy powiadomili dyspozytora nr alarmowego i uniemożliwili mu odjazd z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia 51-letniego mieszkańca Ciechanowa, który miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

 

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony