Aktualności

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

Data publikacji 14.10.2022

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący fordem, który podróżował krajową 50-ką. Mężczyzna został ujęty przez świadka, który uniemożliwił pijanemu kierowcy kontynuowanie jazdy i powiadomił Policję.

Wczoraj około godz. 17:30, dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał informację, że na ul. Ciechanowskiej w Ojrzeniu doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Kierowca forda wykonywał niebezpieczne manewry na drodze, wyprzedził zgłaszającego następnie zajechał mu drogę i o mało nie zepchnął do rowu, kierowca forda miał trudności z utrzymaniem właściwego toru jazdy co wzbudziło podejrzenie u jadącego za nim mieszkańca pow. ciechanowskiego.
Mężczyzna skutecznie uniemożliwił kontynuowanie jazdy widocznie nietrzeźwemu kierowcy forda i powiadomił Policję.
Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący to 31-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało około ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze ustalili, że 31-latek miał już zatrzymane prawo jazdy właśnie za kierowanie w stanie nietrzeźwości.
Apelujemy do wszystkich: piłeś alkohol - nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania - reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony