Aktualności

Z profilaktyką w Dziennym Domu "SENIOR+"

Data publikacji 27.10.2022

26 października br. pod hasłem „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” odbyło się spotkanie z seniorami. Prelegentami byli przedstawiciele z Policji, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowego Funduszu Zdrowia.

W Dziennym Domu „SENIOR+” w Ciechanowie spotkali się seniorzy i przedstawiciele instytucji, które podejmują działania właśnie na rzecz osób starszych.

Policję reprezentowała mł. asp. Małgorzata Listkowska z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patoligii. W swoim wystąpieniu opowiedziała o uspołecznianiu działań Policji za pomocą aplikacji mobilnych tj. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i Moja Komenda. Podczas spotkania poruszane były tematy dotyczące bezpieczeństwa osób starszych jak np. oszustwa popełniane na szkodę seniorów oraz metody, jakimi posługują się najczęściej przestępcy. Policjantka przestrzegała zgromadzonych, że pomimo wielu akcji informacyjnych w dalszym ciągu dochodzi do tego typu przestępstw. Bardzo ważnym zagadnieniem, było również bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 

 

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony