Aktualności

Policjanci kontrolują autokary

Data publikacji 26.05.2023

Wyjeżdżając na wycieczkę, ważne jest, żeby autokar był sprawny, a jego kierowca trzeźwy i miał uprawnienia do przewozu osób. Dlatego też ciechanowscy policjanci otrzymują wiele zgłoszeń od organizatorów z prośbą o kontrolę. Tylko dziś funkcjonariusze przeprowadzili 4 kontrole autokarów.

Wyjazd do teatru, kina czy na wycieczkę to wielka radość dla podróżujących. Dla organizatora, taki wyjazd wiąże się również z odpowiedzialnością za organizację przedsięwzięcia. Dlatego też, by mieć pewność co do zamówionego transportu oraz jego kierowcy, bez względu na ilość kilometrów, którą muszą przejechać, zwraca się z prośbą do policjantów o skontrolowanie autokaru.
 
Funkcjonariusze podczas kontroli sprawdzają stan trzeźwości kierującego, jego uprawnienia do kierowania oraz ważność licencji na przewóz osób, weryfikują dokumenty autokaru, sprawdzają stan techniczny oraz obowiązkowe wyposażenie. Kontrole prowadzone są z myślą o zminimalizowaniu zagrożeń oraz zapewnieniu bezpieczeństwa podróżującym.
 
Tylko dziś ciechanowscy policjanci skontrolowali 4 autokary. Kontrole odbyły się w Gumowie, w Ciechanowie na ul. Płońskiej, Armii Krajowej oraz Grota Roweckiego – wszystkie odbyły się bez uwag.
 
Bardzo często wyjazdy są o jednej porze dlatego, żeby mieć pewność, że policjanci będą w stanie zrealizować kontrolę, prosimy o wcześniejsze zgłoszenia, w których należy uwzględnić termin i miejsce wyjazdu autokaru, a także kontakt do organizatora.
 
Polecamy również stronę Bezpieczny Autobus. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny autobusu lub autokaru, żeby otrzymać raport z informacją czy pojazd, którym będą jechać Państwa dzieci, ma ważne badania techniczne, aktualne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oraz czy jest oznaczony jako wycofany z ruchu. Informacje o autobusie można otrzymać całkowicie bezpłatnie.
 
nadkom. Jolanta Bym
Powrót na górę strony