Aktualności

Nietrzeźwy kierowca doprowadził do kolizji i uciekł z miejsca zdarzenia, zatrzymali go policjanci

Data publikacji 28.05.2023

Policjanci zatrzymali kierowcę, który pijany spowodował zdarzenie drogowe na krajowej „pięćdziesiątce”, po czym porzucił pojazd i uciekł. 41-latek usłyszał zarzuty. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Baby policja otrzymała w czwartek około 9.00. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierowca osobowego audi na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i „dachował”. Mężczyzna podróżował sam. Gdy wydostał się z pojazdu, uciekł w kierunku pobliskich lasów.

Policjanci szybko zatrzymali kierowcę audi, znaleźli go w pobliskiej miejscowości. Mężczyzna był pod widocznym działaniem alkoholu, dlatego też został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 1 promil alkoholu.

Zatrzymany trzeźwiał w policyjnym areszcie. W piątek usłyszał zarzuty. 41-latek musi liczyć się z konsekwencjami za popełnione przestępstwo z art. 178a §4 kierowanie w stanie nietrzeźwości będąc uprzednio prawomocnie skazanym wyrokiem sądu za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności, konsekwencje finansowe i utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

 

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony