Aktualności

„Bezpieczne Wakacje 2023” na kąpielisku miejskim Krubin

Data publikacji 22.06.2023

Ciechanowscy policjanci włączyli się w akcję ,,Bezpieczne Wakacje 2023” zorganizowaną przez Starostwo Powiatowe w Ciechanowie. Działania skierowane były do osób wypoczywających nad wodą. Dla uczestników wydarzenia zorganizowane zostały pokazy ewakuacji osób tonących oraz szkolenia z pierwszej pomocy. Była to również okazja do przypomnienia podstawowych zasad przebywania i bezpiecznego zachowania się nad wodą.

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie uczestniczyli w akcji informacyjno-edukacyjnej ,,Bezpieczne wakacje 2023” zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Ciechanowie na kąpielisku miejskim Krubin. Głównym celem wydarzenia było przypomnienie zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą. W organizację przedsięwzięcia włączyli się: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dla uczestników wydarzenia zorganizowane zostały pokazy ewakuacji osób tonących oraz szkolenia z pierwszej pomocy. Była to również okazja do przypomnienia podstawowych zasad przebywania i bezpiecznego zachowania się nad wodą. Poszczególne instytucje przygotowały stanowiska, na których każdy uczestnik mógł spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach.

W akcję włączyli się wypoczywający na kąpielisku Krubin, a także dzieci z półkolonii zorganizowanych przez PCK, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ciechanowie i Szkoły Podstawowej w Regiminie oraz studenci Uniwersytetu III Wieku w Ciechanowie.

Funkcjonariusze z ciechanowskiej Policji, w ramach akcji MSWiA „Kręci Mnie Bezpieczeństwo… nad wodą”, przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku. Zwracali uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zarówno podczas letnich kąpieli, ale również w czasie poruszania się po drogach, jak i w kontaktach z osobami obcymi.

Niezapomnianą atrakcją pokazów przeprowadzoną przez żołnierzy z 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej była możliwość pływania po kąpielisku Krubin łodzią.

Woda to nie tylko rekreacja i wypoczynek, to także ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Wypoczywając pamiętajmy, żeby korzystać z miejsc do tego wyznaczonych i odpowiednio zabezpieczonych i strzeżonych.

Życzymy wszystkim, aby wakacje były tak szczęśliwe i bezpieczne jak wczorajsze pokazy na kąpielisku miejskim Krubin!

mł. asp. Magda Zarembska

fot. KPP Ciechanów, Starostwo Powiatowe w Ciechanowie

 

Powrót na górę strony