Aktualności

Groził siekierą, znęcał się fizycznie i psychicznie, uszkodził samochód i znieważył policjantów. 68-latek usłyszał 4 zarzuty

Data publikacji 02.08.2023

Do 5 lat więzienia grozi 68-letniemu mieszkańcowi powiatu ciechanowskiego. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie fizycznie i psychicznie nad swoją konkubiną, groźby karalne, uszkodzenie samochodu córki kobiety i znieważenie policjantów. Decyzją prokuratora wobec 68-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość bliższą niż 50 m.

W minioną sobotę (29.07) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie został powiadomiony przez mieszkankę powiatu ciechanowskiego, że konkubent uszkodził siekierą samochód należący do córki zgłaszającej oraz grozi jej i córce pozbawieniem życia. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego. Pod wskazanym adresem mundurowi zastali pijanego 68-latka. W trakcie interwencji mężczyzna był agresywny, wyzywał policjantów. Stawiał czynny i bierny opór. Agresor został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu.

W toku prowadzonych czynności ciechanowscy policjanci ustalili, że 68-latek od kilku miesięcy znęcał się fizycznie i psychicznie nad konkubiną. Będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których m.in. wyzywał kobietę słowami wulgarnymi, groził pobiciem, ograniczał kontakty z rodziną, wypędzał z domu.

W poniedziałek (31.07) mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowie za kierowanie gróźb karalnych, uszkodzenie samochodu, znęcanie nad konkubiną oraz znieważenie funkcjonariuszy. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość bliższą niż 50 m.

 

asp. Magda Zarembska

 

Powrót na górę strony