Aktualności

Kupujesz przez Internet? Bądź ostrożny! Ciechanowianka straciła prawie 7 tys. zł

Data publikacji 02.08.2023

Zakupy dokonywane za pośrednictwem Internetu są bardzo wygodne i bardzo popularne. Niestety anonimowość, z którą spotykamy się w sieci wykorzystują także oszuści. Zamówienie kostki brukowej na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych w Internecie skończyło się dla 30-letniej ciechanowianki utratą prawie 7 tys. złotych. W ten sam sposób pieniądze stracił 68-latek, który kupił w sieci parasol ogrodowy.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosiła się 30-letnia ciechanowianka, która poinformowała, że została oszukana podczas zakupów w sieci. Na początku lipca kobieta znalazła na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych w Internecie ogłoszenie z ofertą sprzedaży kostki brukowej. Zdecydowana na zakup 30-latka wpłaciła całą kwotę na wskazany rachunek bankowy. Sprzedawca zwlekał z wysyłką towaru tłumacząc się problemami, które pojawiły się po stronie producenta kostki. Po jakimś czasie kontakt ze sprzedającym się urwał. Pokrzywdzona do chwili obecnej nie otrzymał zamówionego towaru ani zwrotu pieniędzy. Straciła w ten sposób prawie 7 tys. złotych.

W ten sam sposób oszukany został 68-letni mieszkaniec powiatu. Mężczyzna postanowił kupić parasol ogrodowy, który znalazł na portalu ogłoszeniowym w Internecie i w tym celu również wpłacił całą kwotę na wskazany rachunek bankowy. Po kilku dniach zaniepokojony 68-latek próbował nawiązać kontakt ze sprzedawcą. Niestety sprzedawca nie odpowiadał na wiadomości, a ogłoszenie zniknęło z sieci. Mężczyzna stracił prawie 170 zł.

Chcesz być bezpiecznym klientem w sieci? Powinieneś zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy!

  • Przed planowanym zakupem warto sprawdzić komentarze dotyczące sprzedawcy, aby nie stać się ofiarą oszustwa.
  • Uważaj na „super okazje”. Wyjątkowo niska cena w porównaniu do innych ofert powinna wzbudzić niepokój.
  • Jeżeli zdecydujemy się na zakup, wybierzmy raczej opcję płatności za pobraniem. Być może taka forma jest nieco droższa, jednak z całą pewnością bezpieczniejsza. Wpłata całej kwoty przed otrzymaniem towaru niesie wysokie ryzyko straty pieniędzy.

 

asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony