Aktualności

Zatrzymani kolejni poszukiwani

Data publikacji 21.09.2023

Poszukiwanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości to jedno z głównych zadań ciechanowskiej Policji. Wczoraj mundurowi zatrzymali 31-letnią kobietę i 42-letniego mężczyznę wobec których sąd wydał nakazy doprowadzania do zakładu karnego. Zatrzymani trafili już do więzienia, gdzie odbędą zasądzoną karę.

 

Do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie w każdym miesiącu wpływają nakazy doprowadzenia lub listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. W dalszej kolejności funkcjonariusze przystępują do działań, które mają na celu ustalenie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymanie.

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ciechanowskiej komendy, w wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych, zatrzymali 42-letniego ciechanowianina, który poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Sierpcu. Mężczyzna ma do odbycia karę 4 miesięcy więzienia za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

Tego samego dnia mundurowi z Posterunku Policji w Ojrzeniu zatrzymali w miejscu zamieszkania 31-letnią mieszkankę powiatu ciechanowskiego, która od kilku miesięcy ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości. Kobieta poszukiwana była na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Płońsku za oszustwa podatkowe, do odbycia zastępczej kary prawie 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Zatrzymani trafili już do zakładu karnego, gdzie odbędą zasądzoną karę.

 

asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony