Aktualności

Dozór policyjny wobec 26-latka podejrzanego o znęcanie nad matką oraz uszkodzenie mienia

Data publikacji 22.09.2023

Decyzją ciechanowskiej prokuratury 26-letni ciechanowianin, który znęcał się nad swoją matką i uszkodził drzwi wejściowe do domu został objęty policyjnym dozorem. Mężczyzna ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia wspólnie z nią zajmowanego mieszkania. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosiła się mieszkanka powiatu ciechanowskiego, która powiadomiła o przemocy domowej stosowanej przez jej syna. W związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali jej 26-letniego mężczyznę podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad matką.

Zbierając materiał dowodowy w tej sprawie kryminalni ustalili, że zatrzymany przez nich mężczyzna stosował przemoc domową od kilku miesięcy. 26-latek wszczynał awantury w trakcie, których wyzywał matkę, popychał, dusił, groził pobiciem i pozbawieniem życia. Rzucał w kobietę różnymi przedmiotami. Ponadto, w trakcie ostatniej awantury uszkodził drzwi wejściowe do domu.

Sprawca przemocy domowej usłyszał zarzut znęcania się nad matką oraz uszkodzenia mienia. Prokurator, na wniosek policjantów, podjął decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanego dozoru policyjnego. Tym samym 26-latek zobligowany został do stawiennictwa w Komisariacie Policji w Ciechanowie 5 razy w tygodniu. Prokurator zdecydował także o zakazie zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość 500 m i wydał nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

 

asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony