Aktualności

Podsumowanie działań „Prędkość” oraz "ROADPOL Safety Days" na drogach powiatu ciechanowskiego

Data publikacji 22.09.2023

W minioną środę ciechanowscy policjanci, w ramach akcji Roadpol Safety Days, przeprowadzili działania pn. „Prędkość”. W trakcie trwającej przez cały tydzień kampanii ukierunkowanej na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych, mundurowi odwiedzili również najmłodszych mieszkańców naszego powiatu i przypomnieli im o zasadach, jakie panują na drodze.

W dniach 16-22 września 2023 roku trwa Europejski Tydzień Mobilności. W tych prowadzona jest również akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days, czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Do akcji włączyli się ciechanowscy policjanci, którzy odwiedzili najmłodszych mieszkańców naszego miasta i przypomnieli im podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze.

Ponadto, w minioną środę (20.09) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy przeprowadzili działania „Prędkość”, których celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Na ciechanowskich drogach mundurowi ujawnili w sumie 30 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Działania prowadzone były na terenie całej Polski i miały również charakter prewencyjny. Policjanci uświadamiali kierujących nie tylko w zakresie obowiązujących uregulowań i zaostrzonych kar, ale podkreślali również, że przestrzeganie przepisów jest podstawą bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.

Pamiętajmy! Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

 

asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony