Aktualności

Radiowóz w nowych barwach trafił do ciechanowskich policjantów

Data publikacji 10.11.2023

Pierwszy radiowóz w nowych barwach trafił do policjantów z ciechanowskiej drogówki. Scoda Scala wyjechała już na drogi powiatu ciechanowskiego. Samochody w nowych barwach zaprezentowano po raz pierwszy podczas targów POLSECURE w ubiegłym roku w Kielcach.

Flota ciechanowskiej drogówki została wzbogacona o oznakowany pojazd marki Skoda Scala. Nowy radiowóz został zakupiony w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - II edycja „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Nowy wzór oznakowania radiowozów i pozostałych pojazdów policyjnych został zaprezentowany na zeszłorocznych Międzynarodowych Targach Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE, które odbyły się w Kielcach. Do dotychczasowego oznakowania zostały dodane jaskrawe, żółto-zielone kolory, które sprawiły, że radiowozy są bardziej widoczne. Oprócz zmiany kolorystyki doszła także zwiększona liczba świateł ledowych. Zmiany w oznakowaniu i uprzywilejowaniu samochodów Policji ma przełożyć się na lepszą widoczność i zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg.

 

asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony