Aktualności

Dozór Policji za znęcanie się nad żoną

Data publikacji 30.11.2023

Zarzut znęcania usłyszał 48-letni ciechanowianin, który w miniony poniedziałek (27.11) został zatrzymany przez ciechanowskich policjantów. Decyzją prokuratury podejrzany został objęty policyjnym dozorem, dostał nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego z żoną lokalu mieszkalnego oraz zakaz zbliżania się do niej. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

W miniony poniedziałek (27.11) policjanci z ciechanowskiej komendy zostali wezwani na interwencję domową. Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że w rodzinie dochodzi do przemocy domowej. 48-letni ciechanowianin, będąc w stanie nietrzeźwości, wszczynał awantury z żoną, w trakcie których wyzywał ją słowami wulgarnymi, wypędzał z mieszkania i poniżał. W trakcie przeprowadzanej przez policjantów interwencji 48-latek również był agresywny wobec kobiety. Mundurowi podjęli decyzję o natychmiastowym odizolowaniu sprawcy przemocy domowej. Agresor trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom podstawy, żeby przedstawić 48-latkowi zarzut znęcania. Na wniosek ciechanowskich policjantów prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakaz opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Przeciwdziałanie przemocy domowej, niesienie pomocy osobom dotkniętym przemocą oraz ich rodzinom jest jednym z głównych zadań realizowanych przez policję. Pamiętajmy, że przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę siły działanie skierowane przeciw członkowi rodziny naruszające ich prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody psychiczne, fizyczne, a także materialne. Dlatego ważne jest, aby na zjawisko przemocy domowej nie pozostawać obojętnym.

Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem, nie wahaj się powiadomić o tym policję. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich bliskich nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP Ciechanów

Powrót na górę strony